دسته‌بندی نشده

خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش پر از مسائل و دغدغه های مختلف است، که با تمام تجربه ها و آموخته ها، همچنان ممکن است موردی برای یک نیروی خدمات پیش بیاید که تازگی داشته باشد.

اگر بخواهم در یک جمله کوتاه در مورد خدمات پس از فروش بگویم، خدمات پس از فروش عشق است و هنر. عشق به کار و داشتن مهارت های مختلف که نتیجه آن به رضایتمندی مشتری و شرکت و همکاران مرتبط ختم شود. که برقراری توازن و انصاف بین منافع مشتری و دیگر منابع، کار عظیمی است.

یک نیروی خدمات پس از فروش علاوه بر داشتن مهارت های فنی و مهارت های مختص به کسب و کار خود، لازم است تا برخی مهارت های نانوشته را نیز داشته باشد.

داشتن مهارتهایی مثل: مهارت شکیبایی، مهارت انتقال درست پیام، مهارت شناخت محصول، مهارت مدیریت زمان، مهارت توجه، مهارت ریزبینی، مهارت خواندن، مهارت حفظ خونسردی، مهارت تمرکز بر اهداف، مهارت اداره کردن موارد پیش بینی نشده، مهارت متقاعدسازی، مهارت سرسختی و اشتیاق انجام کار، مهارت همدلی، مهارت تمرین، مهارت شخصی سازی آموزشها، مهارت انتقال تجربه، مهارت ایجاد انگیزه، مهارت استعدادیابی، مهارت ارزیابی، مهارت مسئولیت پذیری، مهارت خلاقیت و ایده پردازی، مهارت جلب رضایت واقعی مشتری، مهارت اشتیاق به یادگیری و… میتواند به موفقیت نیروی خدمات پس از فروش کمک کند.

از سالها فعالیت در زمینه خدمات کلی خاطره دارم که گاه شیرین و گاهی تلخ بوده است، که شاید روزی قسمتی از این خاطرات رو در سایت نوشتم.

تنتون سالم، دلتون خوش و لبتون خندون

ارادتمند شما: محمد فدائی پور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *